Cvičení pro dospělé

Cvičení pro dospělé

Zdravotní cvičení pro dospělé

Hlavním cílem všech lekcí zdravotního cvičení je kromě výsledného efektu dle zaměření daných lekcí, také znovu získání správného držení těla a vnímání jeho funkčnosti v běžném životě tak, aby došlo k prevenci nebo nápravě nesprávných pohybových stereotypů.

Naše tělo je stvořeno pro pohyb. Vzhledem k tomu, že se ale pohyb našemu tělo nedostává ve správné míře nebo se správnou intenzitou, začínají většinu z nás trápit bolesti nejen pohybového aparátu.

Lekce zdravotního cvičení (dle pokročilosti) jsou vhodné pro všechny, kteří chtějí pracovat na svém funkčním těle, včetně lidí s diastázou (rozestupem břišních svalů), žen po porodu, seniorů.

Správné provedení cviků povede k získání funkčního hlubokého svalového stabilizačního systém (CORE) a odstranění získaných svalových disbalancí. K tomuto vede cesta nejen samotným cvičením na lekcích, ale následným uvedením daných principů do denního života, čemuž se také na lekcích věnujeme.

Nabízené služby poskytuji formou individuálních či skupinových tréninků. Záleží na preferenci klienta a na jeho časových možnostech.

Skupinové lekce:

Cvičí se v malých uzavřených kurzech, do kterých se lze přihlašovat vždy jen do druhé lekce započatého kurzu..

Zaměření lekcí:

Cvičení po porodu I

Kurz se zkládá z 10 po sobě následujících lekcí a je uzavřený, nelze tedy přijít na jednotlivé lekce nebo se zapojit do již běžícího kurzu. Je vhodný pro maminky jak po přirozeném porodu, tak i po císařském řezu, ideálně po ukončeném šestinedělí.  V kurzu se zaměřujeme správné držení těla,  rekonvalescenci pánevního dna a a všechny cviky podporují zmenšování diastázy.

Na kurz navazuje cvičení po porodu II, do kterého je možné se přihlásit jen po ukončeném prvním kurzu.

[mailerlite_form form_id=8]

Pánevní dno – začátečníci / pokročilí

Pokud Vás trápí bolesti zad, diastáza, ochablé pánevní dno, inkontinence, bolesti při pohlavním styku nebo nemůžete otěhotnět, tak toto je právě kurz pro vás, který Vám pomůže tyto problémy řešit. 

Je to kurz, který vám ukáže cestu, jak vnímat a správně nastavit své tělo, aby vše fungovala tak jak má. Pánevní dno je zde v centru dění, protože je to „centrum“ našeho těla, které dokáže ovlivnit stejně tak krční páteř jako nastavení plosky nohy, ale dále hodně pracujeme i s ostatními systémy CORE (hluboký svalový systém), kyčelním kloubem a svaly dolních končetin, a v neposlední řadě s dechem.

[mailerlite_form form_id=5]

Zdravá záda – začátečníci / pokročilí

Základem tohoto cvičení je získat celkově správné držení těla. Lekce jsou zaměřené na odstranění svalových dysbalancí, které vedou k bolestem zad. V průběhu lekcí se zaměříme na správnou aktivaci všech složek hlubokého svalového systému CORE (bránice, pánevní dno, hluboké břišní svaly), který je rozhodující pro držení těla, stabilizaci páteře i celkový vzhled postavy. Pokud funguje správně, nebolí nás záda ani nás netrápí povislé či vypouklé břicho, popřípadě diastáza. Nedílnou součástí každé lekce je práce s dechem.

[mailerlite_form form_id=6]

Zdravě v dynamice
(cvičení v síle i ve volnosti)

Prostřednictvím dynamického tréninkového programu si vybudujete nejen pevná, ohebná či pěkně tvarovaná těla, ale získáte větší svalovou elasticitu, kloubní pohyblivost, silnější střed těla. Omezená pohyblivost kloubů a zkrácené svaly mohou nejen ovlivnit naše držení těla, ale mohou vést i k různým typům zranění. Zvládnutí a zlepšení flexibility, koordinace pohybů a rovnováhy učiní pohyby každodenního života snazší.
Lekce se skládá z prvků ze cvičení:  Zdravá záda, Pilates, Port De Bras, Spirals, Bodyweight, Dynamic CORE.

[mailerlite_form form_id=7]

Pokud máte dotazy, neváhejte mě kontaktovat:

15 + 2 =