Cvičení pro dospělé

Cvičení pro dospělé

Zdravotní cvičení pro dospělé

Hlavním cílem všech lekcí zdravotního cvičení je kromě výsledného efektu dle zaměření daných lekcí, také znovu získání správného držení těla a vnímání jeho funkčnosti v běžném životě tak, aby došlo k prevenci nebo nápravě nesprávných pohybových stereotypů.

Naše tělo je stvořeno pro pohyb. Vzhledem k tomu, že se ale pohyb našemu tělo nedostává ve správné míře nebo se správnou intenzitou, začínají většinu z nás trápit bolesti nejen pohybového aparátu.

Lekce zdravotního cvičení (dle pokročilosti) jsou vhodné pro všechny, kteří chtějí pracovat na svém funkčním těle, včetně lidí s diastázou (rozestupem břišních svalů), žen po porodu, seniorů.

Správné provedení cviků povede k získání funkčního hlubokého svalového stabilizačního systém (CORE) a odstranění získaných svalových disbalancí. K tomuto vede cesta nejen samotným cvičením na lekcích, ale následným uvedením daných principů do denního života, čemuž se také na lekcích věnujeme.

Nabízené služby poskytuji formou individuálních či skupinových tréninků. Záleží na preferenci klienta a na jeho časových možnostech.

Skupinové lekce:

Cvičí se v malých uzavřených kurzech, do kterých se lze přihlašovat vždy jen do druhé lekce započatého kurzu..

Zaměření lekcí:

Pánevní dno – začátečníci/pokročilí

Pokud Vás trápí bolesti zad, diastáza, ochablé pánevní dno, inkontinence, bolesti při pohlavním styku nebo nemůžete otěhotnět, tak toto je právě kurz pro vás, který Vám pomůže tyto problémy řešit. 

Je to kurz, který vám ukáže cestu, jak vnímat a správně nastavit své tělo, aby vše fungovala tak jak má. Pánevní dno je zde v centru dění, protože je to „centrum“ našeho těla, které dokáže ovlivnit stejně tak krční páteř jako nastavení plosky nohy, ale dále hodně pracujeme i s ostatními systémy CORE (hluboký svalový systém), kyčelním kloubem a svaly dolních končetin, a v neposlední řadě s dechem.

Tyto lekce jsou zaměřené nejen pro ženy po porodu. Během lekce se s pánevním dnem pracuje tak, aby bylo jak aktivováno, tak i relaxováno a všechny cviky jsou vhodné i pro lidi s diastázou a cviky jim mohou pomoci rozestup svalů stahovat.

Zdravá záda – začátečníci/pokročilí

Základem tohoto cvičení je získat celkově správné držení těla. Lekce jsou zaměřené na odstranění svalových dysbalancí, které vedou k bolestem zad. V průběhu lekcí se zaměříme na správnou aktivaci všech složek hlubokého svalového systému CORE (bránice, pánevní dno, hluboké břišní svaly), který je rozhodující pro držení těla, stabilizaci páteře i celkový vzhled postavy. Pokud funguje správně, nebolí nás záda ani nás netrápí povislé či vypouklé břicho, popřípadě diastáza. Nedílnou součástí každé lekce je práce s dechem.

Zdravá záda jsou skupinové lekce určené pro klienty, kteří nemají větší zdravotní omezení, jsou mírné i střední intenzity.

Zdravě v dynamice (cvičení v síle i ve volnosti)

Prostřednictvím dynamického tréninkového programu si vybudujete nejen pevná, ohebná či pěkně tvarovaná těla, ale získáte větší svalovou elasticitu, kloubní pohyblivost, silnější střed těla. Omezená pohyblivost kloubů a zkrácené svaly mohou nejen ovlivnit naše držení těla, ale mohou vést i k různým typům zranění. Zvládnutí a zlepšení flexibility, koordinace pohybů a rovnováhy učiní pohyby každodenního života snazší.
Lekce se skládá z prvků ze cvičení:  Zdravá záda, Pilates, Port De Bras, Spirals, Bodyweight, Dynamic CORE.

Nordic Walking

Nordic Walking nebo česky Severská chůze, je sportovní chůze se speciálními sportovními holemi pro lepší kondici, zejména lepší práci horní poloviny těla.

Nevěřte tomu, že to je sport jen pro seniory. Nordic walking je sport pro téměř všechny věkové a výkonnostní skupiny, záleží, co od daného tréninku očekáváte. Může jít o aktivitu rekreační, zdravotní, ale i vytrvalostní.

Krása Nordic walkingu je ve spojení jednoduchosti chůze, jako nejpřirozenějšího lidského pohybu a efektivní práce horní poloviny těla vč. paží.

Správné použití holí přinese mnoho výhod oproti klasické chůzi:
– hole pomáhají se při chůzi napřímit a otevřít hrudník,
– chůze s holemi vyžaduje aktivitu, sílu odrazu z rukou i nohou v rytmu srdce, dechu i kroků,
– zvyšuje se pohyblivost páteře, ramenních, loketních i zápěstních kloubů,
– snižuje se zátěž kolen.